Zdemolował aptekę, bo farmaceutka odmówiła wydania leku | farmacja.pl

Zdemolował aptekę, bo farmaceutka odmówiła wydania leku

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2018-03-13 06:50:00 /

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali mężczyznę, który zdemolował aptekę, po tym jak farmaceutka odmówiła mu wydania leku bez niezbędnej recepty. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym i posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto, w miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy i zatrzymali kolejną poszukiwaną osobę.

Dyżurny białostockiej komendy został zaalarmowany o mężczyźnie, który demoluje wnętrze jednej z aptek na osiedlu Słoneczny Stok. Pod wskazany adres udali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, którzy na miejscu interwencji zastali zgłaszającą.

Z jej relacji wynikało, że po godz. 8 do apteki wszedł mężczyzna, który podał farmaceutce kartkę z nazwą leku prosząc o jego sprzedaż. Po otrzymaniu informacji, że medykament jest na receptę, mężczyzna wpadł w furię i zaczął demolować pomieszczenie apteki. Między innymi przewrócił znajdujące się na ladzie szklane witryny oraz półki z lekami. Wystraszona kobieta zamknęła się na zapleczu apteki i powiadomiła o całym zdarzeniu Policję. W tym czasie agresor po bezskutecznej próbie otwarcia drzwi zaplecza, uciekł z miejsca zdarzenia.
Po ustaleniu rysopisu mężczyzny, policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Przy jednym z bloków niedaleko apteki zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał sprawcy. Podczas kontroli 33-latka mundurowi znaleźli przy nim szklaną lufkę z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Chwilę później okazało się również, że mieszkaniec Białegostoku jest poszukiwany między innymi dwoma listami gończymi.

W miejscu zamieszkania 33-latka policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę. Okazało się, że 28-latka również była poszukiwana, natomiast przy mężczyźnie mundurowi znaleźli blisko 20 gramów amfetaminy. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 80 gramów tej samej substancji, wagę elektroniczną i młynek. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. 33-latek i jego kolega usłyszeli zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Źródło: bia24.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj