REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 8 kwietnia 2019

Zmarła pierwsza prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

4 kwietnia zmarła magister farmacji Edwardę Kędzierską. W 1991 roku jako pierwsza objęła funkcję prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Jej odejście jest stratą dla całego środowiska.

– Edwarda Kędzierska wniosła ogromny wkład w rozwój aptekarstwa polskiego. Była orędownikiem reaktywowania samorządu aptekarskiego i aktywnie uczestniczyła w działaniach, które doprowadziły do jego odrodzenia. Środowisko aptekarzy i farmaceutów darzyło Ją wielkim zaufaniem, którego wyrazem było powierzenie Edwardzie Kędzierskiej przez I Krajowy Zjazd Aptekarzy funkcji Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej w latach 1991–1995 – informuje Naczelna Izba Aptekarska.

W tym czasie odrodzony samorząd aptekarski stał się dojrzałą organizacją zdolną do podejmowania działań na wszystkich płaszczyznach. Kędzierska była znakomitą aptekarką, a w wykonywanie zawodu wkładała całe swoje serce i wielkie zamiłowanie.

REKLAMA

– Edwarda Kędzierska dużą część swojej pracy poświęciła rozwojowi profesjonalnych kadr aptekarskich. Pod jej opieką szkolili się młodzi farmaceuci rozpoczynający drogę zawodową. Ambicja, powołanie i pasja Edwardy Kędzierskiej sprawiły, że jej uczniowie byli dumni z bycia farmaceutą. Była także bardzo życzliwym człowiekiem, zawsze miała czas, służyła dobrą radą i nie szczędziła koleżeńskiej pomocy. Była wzorem aptekarza dbającego o swoich pacjentów, przez co zasłużyła na ich wdzięczność i nieprzemijającą pamięć. Swoją postawą i zawodowymi dokonaniami Edwarda Kędzierska wpisała się na trwałe w chlubną tradycję samorządu aptekarskiego – wspomina NIA.

REKLAMA

Za zasługi dla chwały, pożytku i rozwoju aptekarstwa została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz odznaczeniami samorządowymi: Medalem im. prof. Bronisława Kostkowskiego i tytułem Strażnika Wielkiej Pieczęci Aptekarstwa, które są wyrazem najwyższego uznania członków samorządu aptekarskiego.

Źródło: ŁW/NIA

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych