Zmiany na liście osób obsługiwanych poza kolejką w aptece | farmacja.pl

Zmiany na liście osób obsługiwanych poza kolejką w aptece

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-16 09:13:07 /

W życie weszły nowe przepisy poszerzające krąg osób uprawnionych do obsługi poza kolejnością w aptekach i przychodniach. Od tego roku takie prawo przysługuje także kobietom w ciąży i ciężko chorym dzieciom - podaje Gazeta Wyborcza.

– W związku z wejściem w życie ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, rozszerzeniu uległ krąg osób uprawnionych do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej i usług farmaceutycznych w aptekach – mówi Barbara Nawrocka, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ.
Na liście osób uprawnionych do obsługi poza kolejnością znalazły się kobiety w ciąży i osoby niepełnoletnie, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, posiadających odpowiednie zaświadczenie.

Te grupy osób dołączyły do grona tych, którzy już wcześniej byli uprawnieni do obsługi poza kolejnością. To: zasłużeni honorowi dawcy krwi, zasłużeni dawcy przeszczepu, inwalidzi wojenni i wojskowi.

Źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj