REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 4 czerwca 2018

Znamy nazwisko nowego Głównego Inspektora Farmaceutycznego?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Jak donosi Gazeta Polska Codziennie, dzisiaj mamy poznać nazwisko nowego Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Zdaniem dziennikarzy ma nim zostać farmaceuta, który w latach 2006-2007 pełnił funkcję podsekretarza w Ministerstwie Skarbu Państwa. W ostatnim czasie udzielał się jako prawnik w Krajowej Spółce Cukrowej „Polski Cukier” oraz w PKN Orlen…

Przed nowym GIF stoi wyzwanie zlikwidowania procederu masowego wywożenia leków za granicę. (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

– Dziś poznamy nazwisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Najprawdopodobniej zostanie nim Paweł Piotrowski, absolwent farmacji na stołecznej Akademii Medycznej (obecnie WUM) oraz prawa na UKSW, znający rynek farmaceutyczny na wylot. Przed nim ogromne wyzwanie zlikwidowania procederu masowego wywożenia leków za granicę – pisze Gazeta Polska Codziennie.

– Startowałem na stanowisko głównego inspektora farmaceutycznego, bo przez lwią część swojego życia jestem związany z farmacją. Stąd też chciałem wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę w tym obszarze, który dziś wymaga intensywnych działań, szczególnie w kontekście enuncjacji związanych z odwróconym łańcuchem dystrybucji leków i czarną listą leków wywożonych z kraju. To wszystko, co się w tym zagadnieniu dzieje, będzie dla mnie bezwzględnym priorytetem – mówi „Codziennej” Piotrowski.

Farmaceuta pracował w przemyśle farmaceutycznym na różnych stanowiskach, a także w aptekarstwie ogólnym i szpitalnym. Działał też w samorządzie aptekarskim. W latach 2006–2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W ostatnim czasie udzielał się jako prawnik w Krajowej Spółce Cukrowej „Polski Cukier” oraz w PKN Orlen.

Więcej na ten temat pisze Gazeta Polska Codziennie

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych