REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 8 sierpnia 2018

Znana prezenterka poszukuje deficytowego leku… przez Instagram

Artykuł pochodzi z serwisu

Agata Młynarska zamieściła na swoim koncie na Instagramie wpis, w którym apeluje o pomoc w zdobyciu leku Entocort. „Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek „wcięło”, nie ma i już. Trzeba czekać… Czy macie może pomysł jak go zdobyć?” – pisze znana prezenterka, która choruje na nieswoiste zapalenie jelit.

Wpis Młynarskiej poruszył internautów. W komentarzach pojawiły się również opinie innych pacjentów cierpiących na tę samą chorobę (fot. Instagram)

– Entocort. Lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit, w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować, nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd. Niestety NIE MA go w aptekach i w hurtowni – pisze Agata Młynarska. – Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek „wcięło”, nie ma i już. Trzeba czekać…

REKLAMA

Prezenterka pyta osoby śledzące ją na Instagramie o to czy mają pomysł jak zdobyć potrzebny jej lek.

REKLAMA

– Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek??? Będę wdzięczna za pomoc – pisze Młynarska i dodaje: – Wstrzymam się od stosownego komentarza na ten temat bo słowa, które cisną się na usta zaprowadziły by mnie pod sąd. No halo! Hej Wy tam na stołkach wysoko!!! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym co ważne!

Wpis Młynarskiej poruszył internautów. W komentarzach pojawiły się również opinie innych pacjentów cierpiących na tę samą chorobę. „Też zawsze miałem problem z znalezieniem Entocortu w aptekach. Smutne to życie z Crohnem mamy” – napisał jeden z internautów.

Dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili sprawdzić, czy poszukiwany przez gwiazdę lek rzeczywiście tak ciężko zdobyć. Początkowo skontaktowali się z trzema warszawskimi aptekami, w tym jedną działająca przy szpitalu. Okazuje się, że Młynarska miała rację – w żadnej z nich na stanie nie było Entocortu. Braki wyjaśnione zostały niedostępnością leku w hurtowniach. Na pytanie dotyczące czasu sprowadzenia leku nie otrzymaliśmy niestety konkretnej odpowiedzi.

– Lek może pojawić się jutro, ale równie dobrze może dotrzeć za miesiąc lub dwa. Nie jestem w stanie podać konkretnej daty – powiedziała jedna z farmaceutek.

Źródło: Instagram / Wirtualna Polska

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych