REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 7 lutego 2019

ZSMOPL – raport musisz wysyłać od 1 kwietnia

Artykuł pochodzi z serwisu

Wszystkie podmioty, które prowadzą obrót produktami leczniczymi, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobami medycznymi, będą musiały przesyłać elektroniczne raporty do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL). Jak to zrobić?

Od 1 kwietnia 2019 r. apteki, punkty apteczne, działy farmacji szpitalnej, hurtownie farmaceutyczne oraz podmioty odpowiedzialne do systemu ZSMOPL będą mogły wysłać raporty z informacjami o obrocie. Dodatkowo będzie można zgłaszać również braki produktów i plany dostaw (czytaj więcej: CSIOZ: Już połowa aptek podłączona do systemu P1). Aby podmioty mogły przekazywać dane, muszą zintegrować swoje lokalne systemy informatyczne z Zintegrowanym Systemem Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi.

Należy to robić następująco:

REKLAMA
  1. Załóż konto na platformie P2 na stronie csioz.pl.
  2. Złóż wniosek o rejestrację konta w ZSMOPL na stronie ezdrowie.gov.pl. Wniosek należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.
  3. Zaimportuj do ZSMOPL certyfikat niekwalifikowany służący uwierzytelnieniu komunikatów.

instrukcja_jak_podlaczyc_sie_do_zsmopl_5c5853faba8cb

REKLAMA

– ZSMOPL jest narzędziem, dzięki któremu odpowiednie instytucje w trosce o dobro pacjenta będą mogły efektywnie realizować politykę lekową państwa. Po e-recepcie jest to kolejny system informatyczny wdrażany przez CSIOZ, który wpisuje się w proces cyfryzacji ochrony zdrowia w Polsce. Obowiązek raportowania do ZSMOPL obejmuje ok. 17 tys. podmiotów – mówi Bartłomiej Wnuk, dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

CSIOZ podpowiada także, jak odzyskać hasło do systemu:

jak_odzyskac_haslo_do_zsmopl_5c5ad24edb553

Źródło: IK/csioz.gov.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych